Wyróżniamy się profesjonalnym podejściem, które łączymy z najwyższym szacunkiem wobec zmarłych.

Jako jedyni w kraju wdrożyliśmy unikalny system nadzoru kremacji i wszystkich jego procedur od przyjęcia ciała do wydania urny połączony z monitoringiem.

Jesteśmy świadomi, jak trudny jest moment odejścia bliskiej osoby – doświadczamy wówczas bolesnych emocji, odczuwamy potrzebę wsparcia, chcemy poświęcić się refleksji. Każdy z nas kiedyś tego doświadczył …

Wiedząc o tym, jak delikatnego podejścia wymaga taka chwila, dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Państwu spokój i prywatność w tych trudnych dla każdego człowieka sytuacjach.

Jesteśmy firmą świadczącą usługi kremacji i organizującą ceremonie pożegnania zmarłych.

Rozumiemy, że w takim momencie nie każdy ma w sobie siłę, aby dopilnować trudnych szczegółów związanych z organizacją pożegnania, dlatego oferujemy w tej mierze nienarzucającą się i stosowną pomoc.

Zapraszamy do współpracy wszystkie zakłady pogrzebowe z terenu Górnego Śląska i Podbeskidzia.

Profesjonalizm i szacunek

Wyznajemy najwyższe wartości – szacunek, zrozumienie dla cierpienia, zachowanie pamięci o dobrych chwilach. Jako jedyni w kraju wdrożyliśmy unikalny system nadzoru kremacji i wszystkich procedur od przyjęcia ciała do wydania urny połączony z monitoringiem.

Inwestycja

Inwestorem SACRUM jest firma MOMENTUM Sp. z o.o.
Obiekt jest najnowocześniejszym zakładem tego typu w Polsce.

Ekologia i nowoczesność

Zwracamy szczególną uwagę na ekologię, stosując najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i skrupulatnie respektując surowe wymagania Unii Europejskiej w tym zakresie.
Posiadamy dwa najnowocześniejsze piece kremacyjne firmy Gem-Mathews światowego lidera w branży urządzeń kremacyjnych. Cały proces spopielenia jest monitorowany komputerowo
przez centralę tej firmy.

Wyjątkowa lokalizacja

Wyjątkowa lokalizacja pozwala na dojazd z całego regionu Górnego Śląska, ROW oraz Podbeskidzia w kilkadziesiąt minut, co ma niebagatelne znaczenie w organizacji pogrzebu.
Żory leżą na głównym szlaku komunikacyjnym w Polsce. Autostrada A1 (Północ-Południe), bliski węzeł autostrady A4 (Wschód-Zachód) i drogi krajowej 81.

Zobacz mapkę

"Pamięć"

− to, co pozostaje w naszych sercach. Jest nieuchwytne jak cienie, które wiatr przesuwa po oknie, subtelnie obecne w naszym umyśle, budzące się każdego dnia. Słodkie i gorzkie, radosne i smutne. Nierozerwalnie związane z ukochaną osobą.

"Trud"

− z trudem ukrywane łzy, z trudem hamowany szloch, pierś wznosząca się w bolesnym westchnieniu. Pragnienie zatrzymania czasu, przemijającego nieubłaganie, niosącego ze sobą ciszę.

"Popiół"

− niesiony z wiatrem, ponad jesiennymi, nagimi wzgórzami. Popielate chmury na niebie, i spokój, nieutulony, wieczny.

"Cierpienie"

− pojawiające się niczym niechciany gość. Nieustępliwe, a jednak ...ważne. Mówiące nam prawdę o życiu, o jego przemijaniu, o osobistej ofierze.

"Chwila"

− słodko-gorzka, zapamiętana jak kartka z dawno oglądanego albumu. Czas, gdy byliśmy blisko, gdy uśmiechaliśmy się do siebie...

"Miłość"

− wieczna – ponad czasem, wszechobecna jak tlen w naszych ciałach, niegasnąca, delikatna i tkliwa, a jednak niezniszczalna...

"Nadzieja"

− gdy wstaje nowy dzień, gdy pojawia się odnowa, gdy ptaki budzą nas swoim śpiewem. Pogodzenie się z tym, co nastąpiło. Spoglądanie w przyszłość ze spokojem i radością w sercu.

"Wieczność"

− to, co zostaje na zawsze. Nie przemija, nie umiera. Przynosi ukojenie i pewność, że życie jest harmonijnym kręgiem, po którym wszyscy wędrujemy.

Widok 360° – wejście

Widok 360° – wyjście